Zámok Šimák Pezinok

Šimák zámok Pezinok: rozprávka písaná svetlom

Je ťažké nevšimnúť si, ako sa rôzne miesta v noci menia ihneď ako večerná tma ustúpi vďaka rôznym typom osvetlenia. Častokrát sa stane, že ak svetlo dostane ten správny smer, farbu a intenzitu, budú objekty vyzerať v noci úplne inak ako počas dňa. Niekedy dokonca krajšie.

Šimák zámok Pezinok je pôsobivý kedykoľvek. V čase Vianoc však doslova zažiaril vďaka precízne navrhnutej a zrealizovanej svetelnej výzdobe od spoločnosti BLACHERE Illumination. Zámok v srdci Pezinka otvoril vlani po rozsiahlej rekonštrukcii svoje brány, priestory, nádvorie i zámocké pivnice. Za krátku dobu sa stal centrom kultúrneho a spoločenského života s expozíciami umeleckého skla, vinárstva a histórie. 

V najčarovnejšom období roka pribudlo v areáli zámku a priamo na ňom špeciálne vianočné osvetlenie, ktoré nielenže prinieslo na toto miesto vianočnú náladu, ale premenilo ho tiež na naozajstnú rozprávku. Osvetlenie samotného zámku bolo spoločnosťou BLACHERE Illumination navrhnuté tak, aby jemne a trojrozmerne zdôrazňovalo všetky jeho architektonické detaily. Budova síce zostala rozoznateľná, ale jej vzhľad bol odrazu iný. Rozprávkovejší a v mnohých ohľadoch noblesnejší.

Veď čo iné sa dá na takomto krásnom zámku vyzdvihnúť pomocou svetla ako jeho vznešenosť a elegancia? Toto sa naozaj podarilo. Svedčí o tom obrovský záujem nielen Pezinčanov, ale aj ľudí zo širokého okolia, ktorí si ho prišli vychutnať pri voňavom punči, varenom víne a živej hudbe. Vianočnú náladu na zámku vkusne dopĺňal trblietavo osvetlený stromček a nádvorie, ktoré malo svoj tajomný pôvab tak cez deň ako i v noci.