Vianočná výzdoba Senica

Vianočné posolstvo v Senici v znamení svetla

V slávení Vianoc má svetlo silnú symboliku. Naši predkovia vedeli, že najkrajšie sviatky v roku nesmú byť temné, hoci v tom čase noc prevláda nad dňom.  A tak patrilo svetlo a svetelná výzdoba oddávna k Vianociam.

V Senici sa po dlhých rokoch objavil vlani 6.decembra nielen Mikuláš. Domáci i hostia si navyše mohli vychutnať vizuálne divadlo - vynovené vianočné osvetlenie na Námestí  oslobodenia a desaťmetrový žiariaci stromček so svetelným nápisom Veselé Vianoce v Senici. Trblietavé dielo spoločnosti BLACHERE Illumination, ktorá mala svetelnú výzdobu na starosti, prinieslo okoloidúcim ľuďom posolstvo, na ktoré máme v horúčkovitom období každodenného zhonu vo víre práce a povinností sklon zabúdať. Posolstvo lásky, radosti a mieru. Tak ako sú vetvičky vianočného stromčeka rozložené na všetky strany, symbolizujúc lásku pre každého, tak i svetelné reťaze vedúce z neho a smerujúce do všetkých strán vytvorili nad hlavami návštevníkov Senice trblietavé hviezdne nebo, znázorňujúc žiarivú cestu lásky ku všetkým. 

 

Na námestí v Senici však boli vianočné stromy dva. Ten druhý bol živý a jeho šesťnásť metrová výška po rozsvietení svetiel úžasným spôsobom spojila majestátnu silu s rozprávkovou romantikou. Sviatočnú atmosféru dopĺňali ďalšie svetelné dekorácie z ktorých zaujala trblietavá vstupná brána na vianočné trhy aj imitácia sviečok vytvorená z jagavých svetelných reťazí.

Stretnutie  s priateľmi  alebo zastavenie sa  v predvianočnom rýchlom čase  pri dobrom jedle či pití, malo pri svetelnej vianočnej výzdobe od BLACHERE Illumination  a bohatom kultúrnom programe naozajstný sviatočný nádych, na ktorý sa nezabúda.