Vianočná výzdoba Senica

Vianočné posolstvo v Senici v znamení svetla

V slávení Vianoc má svetlo silnú symboliku. Naši predkovia vedeli, že najkrajšie sviatky v roku nesmú byť temné, hoci v tom čase noc prevláda nad dňom.  A tak patrilo svetlo a svetelná výzdoba oddávna k Vianociam.

V Senici sa po dlhých rokoch objavil vlani 6.decembra nielen Mikuláš. Domáci i hostia si navyše mohli vychutnať vizuálne divadlo - vynovené vianočné osvetlenie na Námestí  oslobodenia a desaťmetrový žiariaci stromček so svetelným nápisom Veselé Vianoce v Senici. Trblietavé dielo spoločnosti BLACHERE Illumination, ktorá mala svetelnú výzdobu na starosti, prinieslo okoloidúcim ľuďom posolstvo, na ktoré máme v horúčkovitom období každodenného zhonu vo víre práce a povinností sklon zabúdať. Posolstvo lásky, radosti a mieru. Tak ako sú vetvičky vianočného stromčeka rozložené na všetky strany, symbolizujúc lásku pre každého, tak i svetelné reťaze vedúce z neho a smerujúce do všetkých strán vytvorili nad hlavami návštevníkov Senice trblietavé hviezdne nebo, znázorňujúc žiarivú cestu lásky ku všetkým. 

 

Na námestí v Senici však boli vianočné stromy dva. Ten druhý bol živý a jeho šesťnásť metrová výška po rozsvietení svetiel úžasným spôsobom spojila majestátnu silu s rozprávkovou romantikou. Sviatočnú atmosféru dopĺňali ďalšie svetelné dekorácie z ktorých zaujala trblietavá vstupná brána na vianočné trhy aj imitácia sviečok vytvorená z jagavých svetelných reťazí.

Stretnutie  s priateľmi  alebo zastavenie sa  v predvianočnom rýchlom čase  pri dobrom jedle či pití, malo pri svetelnej vianočnej výzdobe od BLACHERE Illumination  a bohatom kultúrnom programe naozajstný sviatočný nádych, na ktorý sa nezabúda.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie