Mestá a obce

 

Vianočný strom

 

Vianočný strom, vyzdobený svetlom je obrovským lákadlom pre návštevníkov nielen vianočných trhov, ale tiež sprievodných podujatí a koncertov. Kedysi platilo, že čím viac svetielok, tým lepšie. Niektorí však nedajú dopustiť na krásu jednoduchosti.

Blachere Iluminaton vyzdobí váš vianočný strom presne v duchu vašich požiadaviek. Základ výzdoby tvoria svetelné reťaze, pomocou ktorých sa dá docieliť bohatá či striedma výzdoba. Ich blikajúci efekt z diaľky upútava pozornosť a prenáša okoloidúcich do zimnej rozprávky.

Ešte vyšší level ponúkajú animované dekorácie s vizuálnym efektom vytvárajúcim ilúziu padajúceho snehu, jagajúcich sa, či postupne sa zapaľujúcich a zhasínajúcich hviezd. Povestnou čerešničkou na torte je jagavá svetelná vianočná hviezda, ktorá ozdobí vrcholec stromu. Ligotavá svetelná nádhera spojená kombináciou svetelných efektov bude nielen pastvou pre oči, ale aj dokonalým lákadlom pre okoloidúcich. Pracujeme totiž so svetlom, ktoré hladí dušu a vyvoláva nevšedné emócie. Sviatočná nálada natrvalo zostane v každom, kto sa pristaví a nechá voľnosť svojim citom. Čaro Vianoc tak bude naozaj dokonalé. Vašou jedinou starosťou je vybrať správny strom. O ostatné sa postaráme my.

Svetlené brány

 

Aby nebol vianočný strom odetý do svetla vo svojej sviatočnej úlohe osamotený, býva ideálnou voľbou rozžiariť aj jeho okolie. Existujú totiž rozprávky bez písmen. Tú našu píše svetlo a tak nie je problém vytvoriť pomocou neho vianočnú dedinku či fantastické zákutia s jagavým efektom.

Čarovné miesta sa dajú vytvoriť prakticky všade. Napríklad pomocou svetelných brán či animovaných dekorácií. Pomocou svetelných dekorácií sa môžu zmeniť na čarovné miesta s rozprávkovou atmosférou. Prechádzanie svetelnými bránami je skvelým vstupom do noblesne vytvoreného priestoru s jagavou výzdobou.

Existuje veľa možností, ako ľahko vykúzliť rozprávkovú atmosféru s pomocou svetelných reťazí, girlánd, 2D a 3D dekorácií či dekorácií animovaných. Nechajte sa uniesť prípravou na Vianoce a užite si ich s našimi svetlami.

2D a 3D svetelné dekorácie

 

Kým v minulosť sa pozornosť exteriérovej vianočnej výzdoby sústreďovala prakticky výhradne na vianočné stromy, dnes sa pomocou svetiel dá vytvoriť tá správna nálada prakticky v celom meste, obci, v okolí navštevovaných miest a plôch. Ideálnym doplnkom k veľkolepej vianočnej výzdobe sú dvoj či trojrozmerné svetelné dekorácie. Ich použitím vieme docieliť napríklad ilúziu darčekových balíčkov pod vianočným stromom.

Detské oči potešia svetelné figúrky zvieratiek umiestnené v parkoch. Navyše 3D dekorácia v tvare vianočného stromčeka dokáže vyriešiť problém, keď nie je možné na dané miesto dopraviť živý vianočný strom. Čoraz viac je tiež obľúbený takzvaný svetelný fotopoint. Jedinečné interaktívne miesto, kde sa budú fotiť rovnako mladí ako aj starší návštevníci. Takáto interaktívna LED dekorácia sa stane bodom, pri ktorom sa návštevníci radi odfotia a zdieľaním na sociálnych sieťach vytvoria nenútenú reklamu danému miestu.

Interaktívne dekorácie vytvárajú jedinečnú atmosféru a to najmä vďaka integrovaným svetelným a akustickým efektom. Naše inovatívne produkty môžu byť nainštalované tak v exteriéri ako interiéri.

Svetelná výzdoba stromov a parkov

 

Parky a miesta, kde sa ľudia zdržiavajú, prípadne nimi často prechádzajú si priam pýtajú sviatočný „tunning“. Pomocou svetelných dekorácií sa môžu zmeniť na čarovné miesta s rozprávkovou atmosférou.

Prechádzanie svetelnými bránami je skvelým vstupom do noblesne vytvoreného priestoru s jagavou výzdobou nielen na ihličnatých ale aj listnatých stromoch, kde hlavne tí najmenší budú jasať nad 3D dekoráciamizvieratiek. Jagavou výzdobou môžu byť dokonca vyzdobené aj malé kríky.

Park je ideálnym miestom pre veľkú 3D dekoráciu adventného venca, ktorá sa mnohokrát zmení na fantastický fotopoint – miesto, kde sa každý rád zveční na pamiatku. Svetelné girlandy umocnia nádych Vianoc a príjemným bonusom budú určite animované svetelné dekorácie. Na rozprávku dokážeme premeniť hoci aj ten najponurejší park.

   
 
 

Svetelné dekorácie na stĺpy verejného osvetlenia a prevesy cez ulice

 

Napriek tomu, že sú stĺpy verejného osvetlenia už z princípu fungovania nositeľmi svetla, sú zároveň vďačnými objektmi montáže trblietavej vianočnej výzdoby. Naše svetelné dekorácie na stĺpy sa vyznačujú skvelými motívmi, jednoduchou montážou, odolnosťou voči vrtochom počasia aj svojou funkčnosťou. To všetko od menších dekorácií až po naozaj veľkolepé, ktoré prinesú skvelý vizuálny zážitok domácim, ale tiež tým, ktorí takýmto miestom len prechádzajú. 

Blachere Ilumination odovzdáva vianočné posolstvo pomocou svetla na vysokej profesionálnej úrovni. Pomôžeme vám so zhmotnením vašich predstáv pri výzdobe časti mesta či obce. Pri nižších finančných rozpočtoch vám vieme ponúknuť repasované dekorácie ako lacnejšiu, výhodnú a hlavne správnu voľbu s dvojročnou zárukou. Sú veľmi obľúbené a ich okúzľujúce čaro si určite zamilujete.

Interaktívne svetelné dekorácie

 

Nový rozmer svetelných dekorácií s výrazným „wow efektom“ prináša ich prepojenie cez aplikácie v rámci rozšírenej reality. Užívateľské rozhranie je jednoduché. Návštevník si v blízkosti 3D dekorácie naskenuje do mobilného zariadenia QR kód zo stojana tejto dekorácie a ako šibnutím čarovného prútika sa môže doslova ponoriť do virtuálnej animácie či interaktívnej hry. Deti sa stanú súčasťou animácií. V tomto virtuálnom priestore je možné ich fotiť pri fantastických postavách, tento moment zaznamenať a následne zdieľať v sociálnych médiách. Vianočná výzdoba vášho mesta tak dostane pomocou nich zaujímavú propagáciu nielen doma, ale aj vo svete.

 
   

Jarná a veľkonočná výzdoba

 

K najkrajším sviatkom jari patrí Veľká noc. Vedeli ste, že aj tento sviatok sa dá podobne, ako Vianoce doslova rozžiariť? Spoločnosť Blachere ponúka jedinečnú možnosť, ako urobiť jar ešte farebnejšou a naladiť širokú verejnosť na tú správnu vlnu. Tematické výzdoby námestí a frekventovaných častí slovenských obcí a miest vždy slúžia k navodeniu atmosféry, viažúcej sa k určitej udalosti, sviatku či oslave. Svetelné veľkonočné dekorácie od spoločnosti Blachere sú novinkou, ktorá má šancu patriť k jarnému koloritu Slovenska. Ponúkajú možnosť rozbaliť veľkonočné sviatky vo veľkom štýle. Doslova. Nejedná sa totiž o dekoratívne svetelné doplnky, ale o dominanty. Dekoratívny svietiaci veľkonočný košík s vajíčkami je neopakovateľnou kulisou, pri ktorej sa budete chcieť so svojimi ratolesťami odfotiť. 

Sviatky Veľkej noci netrvajú dlho. Napriek tomu ich všetci podobne ako Vianoce očakávame bez ohľadu na našu vieru. Dekoratívna veľkonočná výzdoba od spoločnosti Blachere nenásilným spôsobom upriami našu pozornosť k faktu, že prichádza teplé obdobie, plné slnka, zelene a lásky.