Obchodné centrá

Vianočná výzdoba obchodných centier

 

Návštevnosť obchodného centra ovplyvňuje veľa faktorov: prítomnosť obľúbených obchodov, lokalita, premyslená infraštruktúra atď. No dôležitú úlohu zohrávajú aj emócie, ktoré návštevník v nákupnom centre vníma. Dekoratívny svetelný dizajn nielenže k Vianociam patrí, ale tiež vytvára príjemnú atmosféru, pre ktorú sem kupujúci prichádzajú a vracajú sa. Cesta za vianočnými nákupmi sa stáva neobyčajnou vďaka benefitom vo forme fantastických svetelných dekorácií, ponúkajúcich vďaka high-tech technológiám sviatočný príbeh tak, ako ho kupujúci doteraz nevnímal. 

Obchodné centrá s originálnou vianočnou výzdobou lákajú viac ľudí. Nevšedný dizajn prispieva k tomu, že klient je spokojný s atmosférou krásy. Blikanie teplých svetiel zlepšuje náladu a dáva každému vedieť, že sa blížia najkrajšie sviatky roku. Slávnostná nálada je naklonená nakupovaniu. Svetelná show stimuluje predaj a má pozitívny vplyv na zisk obchodného centra. Platí tu staré známe: získať zákazníka je dôležité, no ešte dôležitejšie je udržať si ho. Svetelné dekorácie k tomu pomáhajú viac, než by ste si mysleli.

Interaktívna vianočná výzdoba

 

Interaktívna vianočná výzdoba je jednotou komplexných a rôznorodých procesov a javov, kde svetlo zohráva množstvo úloh. Od vytvárania sviatočnej ilúzie až po najjemnejšie psychologické a fyzické účinky na človeka. Svetlo v tejto forme môže vyjadrovať symbolické pojmy a myšlienky Vianoc a 3D svetelné dekoračné prvky sú vďačnými objektmi na skvelé fotografie.

Rozprávkový nádych týchto miest však môže byť na fotografiách posunutý na vyššiu úroveň vďaka intreraktívnej technológii, ktorá pomocou dostupnej mobilnej aplikácie umožňuje vytvoriť v blízkosti špeciálnej vianočnej výzdoby fotografiu s virtuálnou vianočnou postavičkou (Mikuláš, snehuliak, medveď). Pomocou aplikácie je potrebné zvoliť rozprávkovú bytosť, s ktorou sa chcete odfotiť. Následne sa po namierení objektívom na zem objaví „ zázračný“ svetelný stĺp, ktorým má užívateľ možnosť hýbať. Práve v mieste svetelného stĺpu sa objaví virtuálna postavička podľa želania, ktorá následne zostane zvečnená na fotografii s užívateľom. Vytvorené fotografie je možné zdieľať na sociálnych sieťach priamo po ich vyhotovení.

Vianočná výzdoba budov

 

Moderné nástroje na prilákanie zákazníkov sa dnes vyčerpali a reklama sa stala príliš bežnou. Preto jej staré formy už nefungujú a spotrebiteľa častejšie obťažujú, než stimulujú. Na prilákanie zákazníkov je potrebné využívať nové nástroje. Jedným z nich je svetelná výzdoba. Pomocou hry svetiel dostane rozprávkový nádych akákoľvek budova. Počas Vianoc sa čoraz viac dbá na dekoratívny dizajn nielen komerčných zariadení. Preto sa táto oblasť každým rokom viac a viac rozvíja. Počet použitých materiálov sa rozširuje, využívajú sa najmodernejšie technológie a vznikajú neskutočné dekorácie do najneočakávanejších oblastí. Počas Vianoc je pritom možné vyzdobiť budovy jednoducho a pritom efektívne pomocou svetelných reťazí. Hotely, reštaurácie a iné komerčné budovy sa tak svojim zákazníkom začnú prihovárať fantastickou rečou svetla.

Dekoratívny svetelný dizajn pomôže pri riešení takých marketingových úloh, akými sú zvýšenie toku zákazníkov, či upevnenie ich lojality k značke, ako aj reklama medzi používateľmi na sociálnych sieťach bez dodatočného odlivu finančných prostriedkov.

Tématická svetelná výzdoba

 

Takzvané tematické osvetlenie bolo v dejinách ľudstva skôr, ako by ste čakali. Používalo sa už starovekom Grécku v divadle pod holým nebom. Gréci pracovali s prirodzeným svetlom, ktoré bolo kombinované s rôznymi efektmi vytvorenými dymom a ohňom. Od tých čias ubehlo veľa vody. Prepojenie tematickej svetelnej výzdoby s divadelnou formou však zostalo. Samotné osvetlenie sa dokonca zmenilo na zdobenie svetlom. Divadlo dodnes nie je len práca dramatika a výkony hercov, ktoré ho vytvárajú, ale aj scénografia, zvuková réžia a hlavne správne osvetlenie, ktorým sa dá vytvoriť akákoľvek scéna. Svetlo je tu známe "hlavný čarodejník". Tematická svetelná výzdoba je dokonalou ilúziou, premieňajúcou prostredie na vyšperkovanú scénu.

Či už ide o navodenie sviatočného prostredia, propagovanie lyžovačky, hromadných podujatí alebo mnohých iných tém. Svetelné objekty už z diaľky vtiahnu „diváka“ do pomyselného deja. Tematická svetelná výzdoba tak vytvára jedinečné s správne prostredie nielen pre publikum, ale aj podujatie samotné.

Dekoratívne eventové osvetlenie

 

Najvýraznejším trendom v eventovom osvetlení je dnes flexibilita a dynamika svetelných prvkov. Najnovšie technológie posúvajú dizajn osvetlenia na novú úroveň. Hitom sú svetelné dekorácie s riadeným svetlom. Tieto nevtieravým a nerušivým spôsobom vytvoria výnimočné scenérie. Netriviálnym spôsobom tak jemné svetlá dokonale prispejú k podčiarknutiu deja samotného eventu, k navodeniu správnej nálady, k vytvoreniu pozitívnych vizuálnych emócií a tiež k osvetleniu priestoru, ako takého. Dôraz je kladený aj na kombinovanie technológií.

Dekoratívne eventové osvetlenie je ideálne na výzdobu najrôznejších priestorov, vrátane stanov, skladacích zastrešených konštrukcií a podobne. Pri týchto príležitostiach sú čoraz viac žiadané svetelné dekorácie vo farbách korporátnej identity alebo v podobe loga. Tieto sa navyše čoraz častejšie využívajú ako stály dekor eventových, ale aj iných centier.