O nás

V roku 1973 Jean-Paul Blachère, zakladateľ spoločnosti Blachere Illumination, vytvoril novú profesiu a umožnil tak svetelným dekoráciám zažiariť vo verejnom priestore.

Spoločnosť bola založená vo francúzskom meste Apt v regióne Provensálsko-Alpy-Francúzska riviéra, kde má zázemie doteraz.

Aktuálne pracuje v našich kreatívnych štúdiách medzinárodný tím dizajnérov, ktorí vytváraju širokú škálu dekorácií na mieru, veľkolepé fasádne dekorácie, trojrozmerné postavy, interaktívne inštalácie.

Ročne vyrobíme viac ako 50.000 katalógových svetelných dekorácií a viac ako 6000 dekoracií na mieru.

Sme Blachère a už 49 rokov vyrábame svetelné girlandy a svetelné dekorácie s vášňou a ohľaduplne.

Blachere osvetľuje svet vďaka svojim dvadsiatim ôsmim dcérskym spoločnostiam. Každá krajina má svoje tradície a kultúru.

Aby sme mohli čo najlepšie realizovať nielen veľkolepé, ale aj koherentné projekty, poznanie potrieb každého miesta a ich rešpektovanie je pre nás životne dôležité.

Tradície, štýl, vkus napríklad v Mexiku, alebo Švédsku nie sú porovnateľné s tými na Slovensku. Či už ide o vyzdobenie hlavnej ulice, výber farebných tónov, zvýraznenie majestátnej fontány alebo zdobenie námestia v Paríži, Moskve alebo Bratislave, naším cieľom je vyzdobiť miesta a zároveň rešpektovať ich charakter a históriu.

Spoločnosť Blachere Illumination má už 28 pobočiek na celom svete. Celý náš tím pracuje, aby aj tie vaše vianoce boli nezabudnuteľné, aby sa mestá, obce, parky, nákupné centrá odeli do sviatočného šatu.

Ponúkame výzdobu, ktorá odráža našu kreativitu a schopnosť vymýšľať dekorácie s čoraz inovatívnejšími riešeniami.

Aj keď sa zameriavame na vytváranie magických kúskov po celom svete, jednou z našich priorít je byť ekologický. Polovica nášho rozpočtu na výskum a vývoj smeruje do nových organických a inovatívnych materiálov.  Sme na samom začiatku našej ohľaduplnej cesty k životnému prostrediu a robíme všetko preto, aby sme obmedzili dopad našich výrobkov na  životné prostredie a chránili tak planétu.

Viac informácií o ekologických dekoráciách

   

Spoločnosť Blachere Illumination prostredníctvom svojej nadácie La Fondation a kamennej predajne La Boutique podporuje afrických umelcov.

Vo svojom umeleckom centre, ktoré sa nachádza v srdci spoločnosti Blachere Illumination, v priemyselnej zóne, prezentuje diela a víta umelcov na rezidenčných pobytoch. Organizuje tiež tvorivé dielne v Afrike a v Európe a zúčastňuje sa veľkých afrických bienále, vrátane bienále Dakar.

«Tento podnik je miestom, kde možno naprávať príkoria, predstaviť Afriku v inom svetle, zdôrazniť jej tvorivého ducha a tak vytvárať mosty priateľstva a podpory», povedal Jean-Paul Blachère, zakladateľ nadácie.

Expozícia « Sumegne – Ngaparou 2 » z 2021. Socha od Joseph Francis Sumegne, obrazy v pozadí od Moustapha Baïdi Oumarou. Fotograf Jérémie Pitot.