Srdce vďaky

V čoraz viac sa rozdeľujúcom svete sa spoločnosť BLACHERE Illumination Central Europe rozhodla spojiť ľudí naprieč zemeguľou trblietavým odkazom pre všetkých, ktorí s vypätím všetkých síl bojujú s nepriateľom menom menom Covid-19. Po celom svete je nainštalovaných tridsať svetelných sŕdc Blachere, symbolizujúcich vďaku všetkým, ktorí stoja v prvých líniách a už viac ako rok odhodlane bojujú s koronavírusom. Vyjadrenie takejto netradičnej podpory sa stretlo s veľkým záujmom a vynikajúcimi odozvami od občanov, ktorí ich videli naživo. Slovensko nevynímajúc. Srdcia Vďaky sú umiestnené pred nemocnicami, mobilnými odberovými miestami, obecnými či mestskými úradmi a na exponovaných miestach. Momentálne sa nachádzajú napríklad v Budapešti (Maďarsko), Villachu (Rakúsko), Zlíne (Česká republika), Spojenom kráľovstve a Mexiku, kde srdcia kolujú po nemocniciach, či vo Francúzsku, kde okrem Paríža a Bordeaux už prešli Srdcia Vďaky ďalších desať miest. Na Slovensku vďaka ochote zastupiteľov miest a obcí zapojiť sa do akcie a záujmu o šírenie tejto krásnej kampane, zapožičiava spoločnosť BLACHERE Illumination už 3 Srdcia Vďaky bezplatne na 1-2 týždne. Zatiaľ sa srdcia rozsvietili v mestách Senica, Skalica, Stupava, Trebišov, Bratislava-Ružinov, Bratislava-Vajnory, Bratislava-Devínska Nová Ves, Michalovce, Humenné, Stropkov. Chystajú sa rozžiariť aj Senec, Lučenec, Ivanku pri Dunaji, Trenčianske Teplice, Vrakuňu a ďalší záujemcovia pribúdajú. Kampaň stále prebieha. Okrem tých, ktorým je primárne venovaná, sa všade stretáva so zvýšeným a pozitívnym záujmom okoloidúcich. To jej dodáva pridanú hodnotu. Slúži tak nielen ako prejav vďaky, ale aj svetlo nádeje a záblesk radosti pre všetkých ľudí, ktorých situácia s vírusom nečakane zasiahla.

Srdcia Vďaky putujú naprieč svetom ako posol dobrých správ a aj symbol toho, čo dnes všetci potrebujeme: a to je nádej.

Spoločnosť BLACHERE Illumination si úprimne váži záujem, s ktorým je kampaň „Srdce Vďaky“  vnímaná. Oceňujeme, že sa mestá a obce zapojili a s ochotou umiestňujú svetelné srdcia na tie najvhodnejšie miesta a komunikujú posolstvo vďaky.

Veríme, že takto môžeme vyjadriť aj našu vďaku všetkým pracovníkom z prvých línií a priniesť svetielko nádeje, záblesk radosti a zahriatie srdiečka, maličkosť pre nás všetkých.