Novinky

Vianočná výzdoba Senica 2019

Vianočné posolstvo v Senici v znamení svetla

V slávení Vianoc má svetlo silnú symboliku. Naši predkovia vedeli, že najkrajšie sviatky v roku nesmú byť temné, hoci v tom čase noc prevláda nad dňom.  A tak patrilo svetlo a svetelná výzdoba oddávna k Vianociam.

V Senici sa po dlhých rokoch objavil vlani 6.decembra nielen Mikuláš. Domáci i hostia si navyše mohli vychutnať vizuálne divadlo - vynovené vianočné osvetlenie na Námestí  oslobodenia a desaťmetrový žiariaci stromček so svetelným nápisom Veselé Vianoce v Senici. Trblietavé dielo spoločnosti BLACHERE Illumination, ktorá mala svetelnú výzdobu na starosti, prinieslo okoloidúcim ľuďom posolstvo, na ktoré máme v horúčkovitom období každodenného zhonu vo víre práce a povinností sklon zabúdať. Posolstvo lásky, radosti a mieru. Tak ako sú vetvičky vianočného stromčeka rozložené na všetky strany, symbolizujúc lásku pre každého, tak i svetelné reťaze vedúce z neho a smerujúce do všetkých strán vytvorili nad hlavami návštevníkov Senice trblietavé hviezdne nebo, znázorňujúc žiarivú cestu lásky ku všetkým. 

 

Na námestí v Senici však boli vianočné stromy dva. Ten druhý bol živý a jeho šesťnásť metrová výška po rozsvietení svetiel úžasným spôsobom spojila majestátnu silu s rozprávkovou romantikou. Sviatočnú atmosféru dopĺňali ďalšie svetelné dekorácie z ktorých zaujala trblietavá vstupná brána na vianočné trhy aj imitácia sviečok vytvorená z jagavých svetelných reťazí.

Stretnutie  s priateľmi  alebo zastavenie sa  v predvianočnom rýchlom čase  pri dobrom jedle či pití, malo pri svetelnej vianočnej výzdobe od BLACHERE Illumination  a bohatom kultúrnom programe naozajstný sviatočný nádych, na ktorý sa nezabúda.

Zámok Šimák Pezinok 2019

Šimák zámok Pezinok: rozprávka písaná svetlom

Je ťažké nevšimnúť si, ako sa rôzne miesta v noci menia ihneď ako večerná tma ustúpi vďaka rôznym typom osvetlenia. Častokrát sa stane, že ak svetlo dostane ten správny smer, farbu a intenzitu, budú objekty vyzerať v noci úplne inak ako počas dňa. Niekedy dokonca krajšie.

Šimák zámok Pezinok je pôsobivý kedykoľvek. V čase Vianoc však doslova zažiaril vďaka precízne navrhnutej a zrealizovanej svetelnej výzdobe od spoločnosti BLACHERE Illumination. Zámok v srdci Pezinka otvoril vlani po rozsiahlej rekonštrukcii svoje brány, priestory, nádvorie i zámocké pivnice. Za krátku dobu sa stal centrom kultúrneho a spoločenského života s expozíciami umeleckého skla, vinárstva a histórie. 

V najčarovnejšom období roka pribudlo v areáli zámku a priamo na ňom špeciálne vianočné osvetlenie, ktoré nielenže prinieslo na toto miesto vianočnú náladu, ale premenilo ho tiež na naozajstnú rozprávku. Osvetlenie samotného zámku bolo spoločnosťou BLACHERE Illumination navrhnuté tak, aby jemne a trojrozmerne zdôrazňovalo všetky jeho architektonické detaily. Budova síce zostala rozoznateľná, ale jej vzhľad bol odrazu iný. Rozprávkovejší a v mnohých ohľadoch noblesnejší.

Veď čo iné sa dá na takomto krásnom zámku vyzdvihnúť pomocou svetla ako jeho vznešenosť a elegancia? Toto sa naozaj podarilo. Svedčí o tom obrovský záujem nielen Pezinčanov, ale aj ľudí zo širokého okolia, ktorí si ho prišli vychutnať pri voňavom punči, varenom víne a živej hudbe. Vianočnú náladu na zámku vkusne dopĺňal trblietavo osvetlený stromček a nádvorie, ktoré malo svoj tajomný pôvab tak cez deň ako i v noci. 

AUPARK SHOPPING CENTER 2019

VÝZDOBA AUPARK SHOPPING CENTER 2019

Prekrásny žiarivý vianočný les sa stal dominantou Auparku

Vianočná metamorfóza Auparku pomocou svetiel znamenala výzvu, na konci ktorej sa veľké nákupné centrum oblieklo do rozžiareného sviatočného šatu. Exkluzívne riešenie BLACHERE Illumination pre Aupark Shopping Center Bratislava prinieslo neopakovateľný vizuálny zážitok pre všetkých bez rozdielu veku a spríjemnilo zákazníkom nielen nákupy, ale tiež stretnutia s priateľmi či návštevu podujatí, ktoré ako sprievodné prichystalo nákupné centrum pre všetkých návštevníkov.

Na prvý pohľad by sa možno zdalo, že navodiť vianočnú náladu pomocou svetiel je pomerne jednoduchá záležitosť. Toto tvrdenie je však veľmi relatívne. Svetlo "bez myšlienky" dokáže v mnohých prípadoch vytvoriť pravý opak úmyslu. Spoločnosť BLACHERE Illumination zobrala do úvahy nielen rešpektovanie priestoru obchodného centra ale tiež fakt, že vianočné osvetlenie má byť len podčiarknutím atmosféry, nie rušivým prvkom. Citlivým prístupom k požiadavkám objednávateľa osvetlenia sa nakoniec podarilo vytvoriť žiarivý rozprávkový les, ktorý potešil nielen deti ale aj dospelých a veľkou mierou prispel k tomu, aby sa v dnešnom uponáhľanom svete človek aspoň na chvíľu zastavil, zaklonil hlavu a absorboval do seba vnemy, ktoré hladia dušu.

Prečo vianočný les? Vianočný strom je oddávna najtradičnejším a najkrajším symbolom Vianoc a tak sa nemôžeme diviť, že sa stal ústredným motívom projektu. Tento krát však nie, ako solitér. 

Magická atmosféra a vianočná nálada sa ľudí doslova zmocnila už pred vstupom do interiéru nákupného centra a zosilnela v jeho vnútri, kde dominovali desiatky rozžiarených stromčekov tak na zemi, ako i v priestore. Toto nádherné divadlo bolo vkusne a decentne doplnené ďalšími svetelnými dekoráciami. 

Vianoce sú časom krásnych ľudských pocitov, časom, v ktorom sme si bližší. Spoločnosť BLACHERE Illumination k takýmto pocitom  nevtieravým svetelným zážitkom určite prispela. Jej svetlo totiž nevyplnilo len priestor, ale aj srdcia.

Nový katalóg 2019

Nové katalógy vianočného a dekoračného osvetlenia pre sezónu 2019/2020.

 

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu produktov vianočného osvetlenia 2019.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu referencií projektov vianočného osvetlenia.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu vianočnej a dekoračnej výzdoby pre obchodné centrá.

Výstava Christmasworld 2019

Aj tento rok je spoločnosť Blachere Illumination súčasťou výstavy Christmasworld 2019 vo Frankfurte nad Mohanom.

Hlavna Ikonka4

Predstavíme nové trendy dekoratívnom a vianočnom osvetlení.

Ak ste nemali tú možnosť zúčastniť sa výstavy Christmasworld 2019, pozrite si pár fotiek ako to v stánku Blachere Illumination vyzeralo.