Novinky

Srdce vďaky

V čoraz viac sa rozdeľujúcom svete sa spoločnosť BLACHERE Illumination Central Europe rozhodla spojiť ľudí naprieč zemeguľou trblietavým odkazom pre všetkých, ktorí s vypätím všetkých síl bojujú s nepriateľom menom menom Covid-19. Po celom svete je nainštalovaných tridsať svetelných sŕdc Blachere, symbolizujúcich vďaku všetkým, ktorí stoja v prvých líniách a už viac ako rok odhodlane bojujú s koronavírusom. Vyjadrenie takejto netradičnej podpory sa stretlo s veľkým záujmom a vynikajúcimi odozvami od občanov, ktorí ich videli naživo. Slovensko nevynímajúc. Srdcia Vďaky sú umiestnené pred nemocnicami, mobilnými odberovými miestami, obecnými či mestskými úradmi a na exponovaných miestach. Momentálne sa nachádzajú napríklad v Budapešti (Maďarsko), Villachu (Rakúsko), Zlíne (Česká republika), Spojenom kráľovstve a Mexiku, kde srdcia kolujú po nemocniciach, či vo Francúzsku, kde okrem Paríža a Bordeaux už prešli Srdcia Vďaky ďalších desať miest. Na Slovensku vďaka ochote zastupiteľov miest a obcí zapojiť sa do akcie a záujmu o šírenie tejto krásnej kampane, zapožičiava spoločnosť BLACHERE Illumination už 3 Srdcia Vďaky bezplatne na 1-2 týždne. Zatiaľ sa srdcia rozsvietili v mestách Senica, Skalica, Stupava, Trebišov, Bratislava-Ružinov, Bratislava-Vajnory, Bratislava-Devínska Nová Ves, Michalovce, Humenné, Stropkov. Chystajú sa rozžiariť aj Senec, Lučenec, Ivanku pri Dunaji, Trenčianske Teplice, Vrakuňu a ďalší záujemcovia pribúdajú. Kampaň stále prebieha. Okrem tých, ktorým je primárne venovaná, sa všade stretáva so zvýšeným a pozitívnym záujmom okoloidúcich. To jej dodáva pridanú hodnotu. Slúži tak nielen ako prejav vďaky, ale aj svetlo nádeje a záblesk radosti pre všetkých ľudí, ktorých situácia s vírusom nečakane zasiahla.

Srdcia Vďaky putujú naprieč svetom ako posol dobrých správ a aj symbol toho, čo dnes všetci potrebujeme: a to je nádej.

Spoločnosť BLACHERE Illumination si úprimne váži záujem, s ktorým je kampaň „Srdce Vďaky“  vnímaná. Oceňujeme, že sa mestá a obce zapojili a s ochotou umiestňujú svetelné srdcia na tie najvhodnejšie miesta a komunikujú posolstvo vďaky.

Veríme, že takto môžeme vyjadriť aj našu vďaku všetkým pracovníkom z prvých línií a priniesť svetielko nádeje, záblesk radosti a zahriatie srdiečka, maličkosť pre nás všetkých.

 

    

Osvetlenie terasy

 Vaša terasa, altánok, pergola, či balkón by mali slúžiť svojmu účelu aj potom, keď zapadne slnko. Čoraz viac večerných aktivít sa totiž nielen v lete presúva do vonkajších častí našich príbytkov. Rozsvieťte si tieto priestory pomocou LED osvetlenia od spoločnosti BLACHERE Illumination Central Europe

Kvalitne osvetlenú terasu, či pergolu a vonkajšie posedenie spoznáte jednoducho. Miesta, kde relaxujeme a bavíme sa, by našim očiam mali poskytnúť príjemné osvetlenie v zmysle „ani málo – ani príliš“. Dôležité je tiež myslieť na rozvrhnutie a dispozície priestoru. Inak sa stane, že osvetlíme miesta, ktoré v skutočnosti nie sú tak frekventované a naopak, dôležité prvky nášho posedenia zostanú v tme. Všetky tieto požiadavky je možné riešiť použitím štýlových svetelných girlánd od spoločnosti Blachere. Toto dekoratívne večerné osvetlenie nemusí slúžiť len ako letná výzdoba, ale v mnohých prípadoch napríklad aj ako celoročné funkčné osvetlenie terasy. Navyše rôznymi kombináciami LED osvetlenia je možné vytvoriť z jednoduchého balkóna príjemný priestor pre večerné posedenia so susedmi, z terasy žiarivú zábavnú zónu a záhradné posedenie môže vytvoriť dokonalé miesto pre funkčný tanečný parket. Dekoratívne osvetlenie vonkajších priestorov LED girlandami je veľmi štýlové. Ponúka nielen nezabudnuteľnú atmosféru, ale aj funkčnosť.

Vyberať však treba veľmi citlivo, tak, aby osvetlenie nenarúšalo architektúru, práve naopak, zvýrazňovalo ju a dotváralo tú správnu atmosféru. Pre modernejšie a minimalistické terasy sú vhodné najmä obľúbené svetelné girlandy. Ide o svetelné reťaze s LED diódami studenej, alebo teplej bielej farby. Farba reťaze je v rôznych variantoch a tak docielite jej splynutie s podkladom.

  

 

Druhou možnosťou sú reťaze so žiarovkami, takzvané žiarovkové reťaze. Ide tak trochu o retro osvetlenie, ktoré sa teší veľkej obľube. Zvoliť si môžete cenovo výhodné reťaze s plastovými žiarovkami, alebo profi verziu s klasickými žiarovkami na závit E27, alebo B22.

 

Samostatnú kategóriu tvorí aj eventové osvetlenie. Nové technológie osvetlenia výraznou mierou prispievajú k tomu, aby bolo napríklad tvrdenie „svadba ako z rozprávky“ naozaj pravdivé. A neplatí to len pri svadbách, ale aj pri rodinných oslavácha rôznych večierkoch, ktoré sa odohrávajú tak v interiéroch, ako v exteriéroch. Svetelný perfekcionizmus dnes dokáže premeniť akúkoľvek udalosť na show, ktorá zúčastneným zostane ešte veľmi dlho v pamäti.

  

 

Spoločnosť BLACHERE Illumination ponúka svetielka na terasusvetelné reťaze vhodné vyzdobenie stromov, štýlové svetelné girlandy, reťaze so žiarovkami, dekoratívne osvetelnie na terasy, svetelnú výzdobu pre svadby a najrôznejšie podujatia.

Ak však hľadáte očarujúcu svetelnú výzdobu na mieru, neváhajte nás kontaktovať. Malá ukážka našich realizácií vo svete:

  

 

 

 

Nový katalóg 2021

Nové katalógy vianočného a dekoračného osvetlenia pre sezónu 2021/2022.

 

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu produktov vianočného osvetlenia 2021.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu referencií projektov vianočného osvetlenia.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu vianočnej a dekoračnej výzdoby pre obchodné centrá.

Nový katalóg 2020

Nové katalógy vianočného a dekoračného osvetlenia pre sezónu 2020/2021.

 

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu produktov vianočného osvetlenia 2020.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu referencií projektov vianočného osvetlenia.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu vianočnej a dekoračnej výzdoby pre obchodné centrá.

Vianočná výzdoba Senica

Vianočné posolstvo v Senici v znamení svetla

V slávení Vianoc má svetlo silnú symboliku. Naši predkovia vedeli, že najkrajšie sviatky v roku nesmú byť temné, hoci v tom čase noc prevláda nad dňom.  A tak patrilo svetlo a svetelná výzdoba oddávna k Vianociam.

V Senici sa po dlhých rokoch objavil vlani 6.decembra nielen Mikuláš. Domáci i hostia si navyše mohli vychutnať vizuálne divadlo - vynovené vianočné osvetlenie na Námestí  oslobodenia a desaťmetrový žiariaci stromček so svetelným nápisom Veselé Vianoce v Senici. Trblietavé dielo spoločnosti BLACHERE Illumination, ktorá mala svetelnú výzdobu na starosti, prinieslo okoloidúcim ľuďom posolstvo, na ktoré máme v horúčkovitom období každodenného zhonu vo víre práce a povinností sklon zabúdať. Posolstvo lásky, radosti a mieru. Tak ako sú vetvičky vianočného stromčeka rozložené na všetky strany, symbolizujúc lásku pre každého, tak i svetelné reťaze vedúce z neho a smerujúce do všetkých strán vytvorili nad hlavami návštevníkov Senice trblietavé hviezdne nebo, znázorňujúc žiarivú cestu lásky ku všetkým. 

 

Na námestí v Senici však boli vianočné stromy dva. Ten druhý bol živý a jeho šesťnásť metrová výška po rozsvietení svetiel úžasným spôsobom spojila majestátnu silu s rozprávkovou romantikou. Sviatočnú atmosféru dopĺňali ďalšie svetelné dekorácie z ktorých zaujala trblietavá vstupná brána na vianočné trhy aj imitácia sviečok vytvorená z jagavých svetelných reťazí.

Stretnutie  s priateľmi  alebo zastavenie sa  v predvianočnom rýchlom čase  pri dobrom jedle či pití, malo pri svetelnej vianočnej výzdobe od BLACHERE Illumination  a bohatom kultúrnom programe naozajstný sviatočný nádych, na ktorý sa nezabúda.

 

Zámok Šimák Pezinok

Šimák zámok Pezinok: rozprávka písaná svetlom

Je ťažké nevšimnúť si, ako sa rôzne miesta v noci menia ihneď ako večerná tma ustúpi vďaka rôznym typom osvetlenia. Častokrát sa stane, že ak svetlo dostane ten správny smer, farbu a intenzitu, budú objekty vyzerať v noci úplne inak ako počas dňa. Niekedy dokonca krajšie.

Šimák zámok Pezinok je pôsobivý kedykoľvek. V čase Vianoc však doslova zažiaril vďaka precízne navrhnutej a zrealizovanej svetelnej výzdobe od spoločnosti BLACHERE Illumination. Zámok v srdci Pezinka otvoril vlani po rozsiahlej rekonštrukcii svoje brány, priestory, nádvorie i zámocké pivnice. Za krátku dobu sa stal centrom kultúrneho a spoločenského života s expozíciami umeleckého skla, vinárstva a histórie. 

V najčarovnejšom období roka pribudlo v areáli zámku a priamo na ňom špeciálne vianočné osvetlenie, ktoré nielenže prinieslo na toto miesto vianočnú náladu, ale premenilo ho tiež na naozajstnú rozprávku. Osvetlenie samotného zámku bolo spoločnosťou BLACHERE Illumination navrhnuté tak, aby jemne a trojrozmerne zdôrazňovalo všetky jeho architektonické detaily. Budova síce zostala rozoznateľná, ale jej vzhľad bol odrazu iný. Rozprávkovejší a v mnohých ohľadoch noblesnejší.

Veď čo iné sa dá na takomto krásnom zámku vyzdvihnúť pomocou svetla ako jeho vznešenosť a elegancia? Toto sa naozaj podarilo. Svedčí o tom obrovský záujem nielen Pezinčanov, ale aj ľudí zo širokého okolia, ktorí si ho prišli vychutnať pri voňavom punči, varenom víne a živej hudbe. Vianočnú náladu na zámku vkusne dopĺňal trblietavo osvetlený stromček a nádvorie, ktoré malo svoj tajomný pôvab tak cez deň ako i v noci. 

AUPARK SHOPPING CENTER

VÝZDOBA AUPARK SHOPPING CENTER 2019

Prekrásny žiarivý vianočný les sa stal dominantou Auparku

Vianočná metamorfóza Auparku pomocou svetiel znamenala výzvu, na konci ktorej sa veľké nákupné centrum oblieklo do rozžiareného sviatočného šatu. Exkluzívne riešenie BLACHERE Illumination pre Aupark Shopping Center Bratislava prinieslo neopakovateľný vizuálny zážitok pre všetkých bez rozdielu veku a spríjemnilo zákazníkom nielen nákupy, ale tiež stretnutia s priateľmi či návštevu podujatí, ktoré ako sprievodné prichystalo nákupné centrum pre všetkých návštevníkov.

Na prvý pohľad by sa možno zdalo, že navodiť vianočnú náladu pomocou svetiel je pomerne jednoduchá záležitosť. Toto tvrdenie je však veľmi relatívne. Svetlo "bez myšlienky" dokáže v mnohých prípadoch vytvoriť pravý opak úmyslu. Spoločnosť BLACHERE Illumination zobrala do úvahy nielen rešpektovanie priestoru obchodného centra ale tiež fakt, že vianočné osvetlenie má byť len podčiarknutím atmosféry, nie rušivým prvkom. Citlivým prístupom k požiadavkám objednávateľa osvetlenia sa nakoniec podarilo vytvoriť žiarivý rozprávkový les, ktorý potešil nielen deti ale aj dospelých a veľkou mierou prispel k tomu, aby sa v dnešnom uponáhľanom svete človek aspoň na chvíľu zastavil, zaklonil hlavu a absorboval do seba vnemy, ktoré hladia dušu.

Prečo vianočný les? Vianočný strom je oddávna najtradičnejším a najkrajším symbolom Vianoc a tak sa nemôžeme diviť, že sa stal ústredným motívom projektu. Tento krát však nie, ako solitér. 

Magická atmosféra a vianočná nálada sa ľudí doslova zmocnila už pred vstupom do interiéru nákupného centra a zosilnela v jeho vnútri, kde dominovali desiatky rozžiarených stromčekov tak na zemi, ako i v priestore. Toto nádherné divadlo bolo vkusne a decentne doplnené ďalšími svetelnými dekoráciami. 

Vianoce sú časom krásnych ľudských pocitov, časom, v ktorom sme si bližší. Spoločnosť BLACHERE Illumination k takýmto pocitom  nevtieravým svetelným zážitkom určite prispela. Jej svetlo totiž nevyplnilo len priestor, ale aj srdcia.

Nový katalóg 2019

Nové katalógy vianočného a dekoračného osvetlenia pre sezónu 2019/2020.

 

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu produktov vianočného osvetlenia 2019.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu referencií projektov vianočného osvetlenia.

Kliknite sem pre stiahnutie katalógu vianočnej a dekoračnej výzdoby pre obchodné centrá.

Výstava Christmasworld 2019

Aj tento rok je spoločnosť Blachere Illumination súčasťou výstavy Christmasworld 2019 vo Frankfurte nad Mohanom.

Hlavna Ikonka4

Predstavíme nové trendy dekoratívnom a vianočnom osvetlení.

Ak ste nemali tú možnosť zúčastniť sa výstavy Christmasworld 2019, pozrite si pár fotiek ako to v stánku Blachere Illumination vyzeralo.